Փաստաբանական ասոցիացիայի նախագահը հյուրընկալեց Վրաստանում Իսպանիայի Թագավորության գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին
Վրաստանում Իսպանիայի Թագավորության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Խավիեր Բելմոնտեն ճանաչողական այցով այցելեց Վրաստանի Փաստաբանական ասոցիացիա։
Վրաստանի Փաստաբանական ասոցիացիայի տվյալներով՝ Իրակլի Կանդաշվիլին նրան հյուրընկալեց Վրաստանի Փաստաբանական ասոցիացիայի գրասենյակում։
«Հանդիպման ընթացքում Խավիեր Բելմոնտը շնորհավորեց Իրակլի Կանդաշվիլիին Փաստաբանական ասոցիացիայի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ և մաղթեց հաջողություններ իր աշխատանքում։ Նա նաև կենտրոնացավ փաստաբանների դերի վրա իրավունքի գերակայության ամրապնդման և անկախ ու արդյունավետ արդարադատության համակարգի ապահովման գործում։
Իրակլի Կանդաշվիլին իր հերթին հյուրին ներկայացրեց Վրաստանի Փաստաբանական ասոցիացիայի կազմակերպչական կառուցվածքը, գործունեության հիմնական ոլորտները և աշխատանքի առանձնահատկությունները։ Նա նաև ներկայացրեց այն կարևոր ծրագրերն ու նախաձեռնությունները, որոնք ասոցիացիան նախատեսում է իրականացնել իրավաբանական մասնագիտության զարգացման նպատակով։
Հանդիպման ավարտին կողմերը հաստատեցին համագործակցությունը խորացնելու փոխադարձ պատրաստակամությունը և համաձայնեցին ապագայում երկու երկրների մասնագիտական ​​ասոցիացիաների միջև իրականացնել մասնագիտական ​​միջոցառումներ և համատեղ նախաձեռնություններ», — նշվում է տեղեկատվության մեջ։