Ախալցխայի մունիցիպալիտետում «Գյուղի աջակցության ծրագրի» շրջանակներում սկսվել են հանդիպումներ տեղի բնակչության հետ
Այսօրվանից Ախալցխայի մունիցիպալիտետում «Գյուղի աջակցության ծրագրի» շրջանակներում սկսվել են հանդիպումներ տեղի բնակչության հետ։
Նախապես կազմված ցուցակի համաձայն՝ առաջին հանդիպումը տեղի է ունեցել Ածղուրի վարչական միավորի մեջ մտնող  գյուղերում։
Բնակչության հետ հանդիպումներին մասնակցել են պետական ​​ներկայացուցիչ Զաալ Գելաշվիլին, առաջին տեղակալ Գիորգի Քոչիաշվիլին, սակրեբուլոյի նախագահ Սաբա Կբիլաշվիլին,  քաղաքապետ Վարլամ Ծիկլաուրին, սակրեբուլոյի նախագահի առաջին տեղակալ Դավիթ Տաբատաձեն, տեղակալ Համբարձում Բաբոյանը, ինչպես նաև քաղաքապետի տեղակալներ և քաղաքապետարանի ծառայությունների ներկայացուցիչներ։
Թիսելի, Տղեմլանայի և Ածղուրի գյուղերի բնակիչները, տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչների հետ միասին, քննարկել են բնակավայրերի կարիքները և մեծամասնությամբ որոշել, թե ինչի վրա են օգտագործվելու բնակավայրի համար հատկացված միջոցները։
Հանդիպումների հիմնական առաջնահերթություններն էին Թիսելիում և Ածղուրիում արտաքին լուսավորության տեղադրումը և Տղեմլանա գյուղի ներքին ճանապարհի վերականգնումը։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև մեծամասնական պատգամավոր Զուրա Բարձիմաձեն, Սակրեբուլոյի անդամներ Իլիա Մումլաձեն և Խառեբա Մոդեբաձեն։